Løbsresultater - Engum løbet 2015

Binder1

Resultatliste for 3,6 km, 0-11, kvinder


Pl.

Stnr.

Al.

Navn

Tid

1

230

10

Elisabeth Berg

00:18:18

2

219

11

Sofie Pedersen

00:19:02

3

172

10

Marie Thormann

00:19:14

4

164

8

Ida Marie Friis Knudsen

00:19:52

5

112

8

Karoline Bruslund Pedersen

00:19:54

6

123

9

Mille Christine Jorgensen

00:20:26

7

105

10

Ida Marie Hansen

00:20:28

8

159

11

Caroline Jensen

00:20:43

9

135

10

Nanna Sorensen

00:20:43

10

109

10

Caroline Markmann

00:21:23

11

148

9

Emilie Roe

00:21:28

12

161

8

Thea Kvejborg

00:21:30

13

118

7

Sarah Thormann

00:21:35

14

195

10

Caroline Feldt

00:21:57

15

234

10

Emmy Larsen

00:22:04

16

194

6

Frederikke Lilletorp

00:22:08

17

154

8

Anne Louise Karlsen

00:24:06

18

169

7

Lærke Lyngsø

00:24:12

19

152

6

Emilie Lund Nielsen

00:24:18

20

141

7

Maja Krogh Danielsen

00:25:20

21

147

11

Signe Krogh

00:25:20

22

187

11

Christine Nielsen

00:26:33

23

201

8

Frederikke Krappe

00:26:48

24

198

8

Anne Holst

00:26:51

25

208

8

Dicte Marie Sennov

00:27:24

26

124

7

Lucca Lund

00:27:28

27

233

8

Kamilla Frandsen

00:28:02

28

178

11

Tilde Christensen

00:29:51

29

177

10

Johanne Marie Christensen

00:29:51

30

125

6

Frida Marie Jorgensen

00:30:15

31

114

6

Karla Skaaning

00:31:11

32

115

6

Gitte Skaaning

00:31:11

33

196

10

Ida Holst

00:31:34

34

175

9

Karoline Rauff

00:31:37

35

176

9

Julie Rauff

00:31:39

36

167

4

Naja Matzen

00:32:50

37

199

10

Agnes Krappe

00:36:16

38

100

9

Henriette Hjort Jensen

00:36:18

39

180

8

Puk Christensen

00:38:38

40

214

5

Malou Due

00:43:19

Resultatliste for 3,6 km, 0-11, mænd


Pl.

Stnr.

Al.

Navn

Tid

1

227

11

Marcus Secker

00:14:28

2

182

11

Oliver Rauff

00:15:37

3

191

10

Andreas Feldt

00:16:20

4

204

11

Benjamin Schrøder

00:16:25

5

237

10

Victor N Nielsen

00:17:12

6

168

8

William Friis Knudsen

00:17:39

7

138

7

Rasmus Nautrup Stisen

00:18:49

8

131

8

Oscar Sejer Holm

00:19:21

9

174

3

Jonas Thormann

00:19:36

10

238

7

Bertil N Nielsen

00:20:46

11

156

9

Frederik Markman

00:21:11

12

160

6

Carl Emil friis Knudsen

00:21:18

13

171

10

Magnus Nn

00:22:04

14

143

5

Anders Krogh Danielsen

00:22:40

15

207

6

Lukas Weng

00:23:17

16

132

7

William Sejer Holm

00:23:21

17

140

6

Gustav W. Egedal

00:23:24

18

239

5

Noah Nielsen

00:23:34

19

223

6

Simon Lykkebak

00:23:37

20

108

10

Magne Beyer

00:23:47

21

232

11

Lukas CArlsson

00:23:51

22

221

11

Frederik Langkjær

00:23:51

23

205

7

Jacob Christensen

00:25:28

24

103

10

Benjamin Agerskov Damborg

00:25:40

25

158

3

Victor Markmann

00:26:23

26

192

6

Tobias Feldt

00:26:48

27

126

6

August Lund

00:27:25

28

209

7

Arvid Thor Sennov

00:27:27

29

130

4

Wille Lund

00:28:13

30

186

5

Philip Linderoth

00:30:06

31

163

7

Nicklas Matzen

00:32:36

32

217

4

Viktor Mathiassen

00:43:20

33

216

2

Noah Mathiassen

00:43:30

34

215

3

Aksel Due

00:43:52

Resultatliste for 3,6 km, 12-15, kvinder


Pl.

Stnr.

Al.

Navn

Tid

1

188

14

Alberte Thyssen

00:15:35

2

225

12

Michell Secker

00:17:29

3

149

12

Viktoria Kirckhoff

Petersen

00:17:57

4

220

14

Cecilie Pedersen

00:17:59

5

120

12

Anna Amdi Nielsen

00:20:51

6

111

12

AnneSofie Drohse

00:22:26

7

179

12

Smilla Christensen

00:29:53

8

236

12

Laura Dyhr

00:36:20

9

181

14

Signe Christensen

00:38:40

Resultatliste for 3,6 km, 12-15, mænd


Pl.

Stnr.

Al.

Navn

Tid

1

189

14

Christian Brødsgård

00:18:34

2

113

12

Gustav Kjær Nykjær

00:22:30

3

136

12

Noah Skibsholt

00:22:31

Resultatliste for 3,6 km, Over 15, kvinder


Pl.

Stnr.

Al.

Navn

Tid

1

228

38

Sanne Secher

00:14:33

2

213

37

Dorrit Hansen

00:18:50

3

134

44

Birgitte Sejer Holm

00:20:09

4

122

47

Berit Amdi Jakobsen

00:20:26

5

240

38

Camilla Hansen

00:20:48

6

110

37

Rikke Markmann

00:21:24

7

151

48

Karina Roe

00:21:31

8

121

39

Merete Thormann

00:21:36

9

200

60

Helle Trøyborg

00:22:33

10

224

37

Tina Lykkebak

00:23:36

11

155

40

Charlotte Andreasen

00:24:06

12

153

37

Rikke Lund Nielsen

00:24:19

13

104

44

Bente Agerskov Damborg

00:25:42

14

190

42

Birgitte Feldt

00:26:49

15

145

44

Tina Krogh

00:27:26

16

226

36

Allan Lykkebak

00:27:33

17

144

40

Stine Krogh Danielsen

00:27:38

18

203

44

Helle Sennov

00:27:43

19

235

37

Tina Frandsen

00:28:04

20

127

36

Heidi Charlotte Nielsen

00:30:15

21

222

40

Gitte Langkjær

00:36:39

22

218

37

Maibritt Gaabæk

00:36:41

23

211

31

Betina Mathissen

00:44:00

Resultatliste for 3,6 km, Over 15, mænd


Pl.

Stnr.

Al.

Navn

Tid

1

231

48

Niels Preæstin

00:12:35

2

150

17

Alexander Roe

00:14:22

3

242

30

Thomas Lang

00:16:24

4

133

43

Martin Holm

00:16:37

5

184

40

Jesper Nautrup Stisen

00:18:47

6

183

41

Preben Rauff

00:19:08

7

173

41

Henrik Thormann

00:19:24

8

229

55

Per Holm

00:19:55

9

102

41

Lars Pedersen

00:20:01

10

197

61

Poul Thomsen

00:20:35

11

162

48

Jens Ejnar Knudsen

00:21:21

12

193

37

Christian Lilletorp

00:22:08

13

206

74

Thor Johannesen

00:23:16

14

241

37

Claus Nielsen

00:23:32

15

170

39

Brian Lyngsø

00:24:13

16

106

48

Henrik Hansen

00:25:33

17

202

42

Esben Krappe

00:26:52

18

128

36

Jacob Lund

00:28:12

19

185

35

Jan Nørret

00:30:05

20

129

38

Jesper Peter Jorgensen

00:30:17

21

165

38

Nicolai Matzen

00:32:40

22

146

31

Hans Egedal

00:35:53

23

210

38

Rune Mathiessen

00:43:29

Resultatliste for 5 km, 0-11, kvinder


Pl.

Stnr.

Al.

Navn

Tid

1

500

11

Caroline Brødsgaard

00:27:00

2

513

1

Thilde Viktoria Egedal

00:57:00

Resultatliste for 5 km, 0-11, mænd


Pl.

Stnr.

Al.

Navn

Tid

1

503

11

Mikkel Poulsgaard

00:23:59

2

526

9

Sebastian Nautrup Stiesen

00:24:23

3

516

11

Nikolaj Jakobsen

00:26:40

4

507

10

Casper Funch Nielsen

00:26:44

5

542

8

Tobias Lykkebak

00:26:52

6

527

9

Melvin Haargaard

00:27:12

7

525

8

Carl Sønderskov

00:27:13

8

519

10

Frederik Krogh Danielsen

00:27:22

9

510

8

Jonathan Müller Krivaa

00:27:24

10

506

10

Emil Byg

00:27:50

11

548

8

Lynge CArlsson

00:29:28

12

501

9

Karl Emil Drohse

00:29:33

13

544

9

August Harrit

00:32:45

14

550

11

Rene Frandsen

00:32:51

15

514

9

Kristian K. Jakobsen

00:37:59

16

523

6

Albert Sønderskov

00:43:05

17

541

8

Oliver Langkjær

00:51:30

18

540

9

Jonas Graabæk

00:51:30

Resultatliste for 5 km, 12-15, kvinder


Pl. Stnr. Al. Navn Tid

1 533 12 Rebecca Thyssen 00:22:16

2 522 13 Mie Krog 00:25:06

3

508

14

Natasja Rasmussen

00:27:34

4

532

15

Amalie Panduro

00:29:40

Resultatliste for 5 km, 12-15, mænd


Pl.

Stnr.

Al.

Navn

Tid

1

504

12

Joachim

Kvejborg

00:23:10

2 505 12 Simon Byg 00:27:44


Resultatliste for 5 km, Over 15, kvinder


Pl.

Stnr.

Al.

Navn

Tid

1

534

44

Susanne Thyssen

00:22:18

2

546

18

Emilie Jensen

00:23:21

3

509

39

Anette Slot Hansen

00:27:36

4

543

73

Esther Kristensen

00:29:08

5

547

40

Sine Carlsson

00:29:28

6

502

44

Lone Drohse

00:29:31

7

530

53

Kirsten Hovmøller

00:29:44

8

518

47

Kirsten Jakobsen

00:30:35

9

531

47

Karen Holdt Madsen

00:32:41

10

545

69

Lene Harrit

00:32:47

11

539

41

Karen Jeppesen

00:40:59

12

524

38

Rikke Sønderskov

00:43:07

13

551

38

Anja Matzen

00:56:59

14

512

29

Katrine Egedal

00:57:00

Resultatliste for 5 km, Over 15, mænd


Pl.

Stnr.

Al.

Navn

Tid

1

535

23

Søren Ejsing

00:18:04

2

537

17

Rasmus Sørensen

00:23:12

3

549

42

Jacob Danielsen

00:23:14

4

521

44

Jakob Krog

00:25:17

5

529

35

Niels Koch

00:25:51

6

538

35

Thomas Sørensen

00:26:26

7

528

36

Nicklas Haargaard

00:27:25

8

511

49

Leslie Krivaa

00:27:29

9

520

43

Morten Krogh Danielsen

00:27:40

10

515

47

Preben Jakobsen

00:38:00

 

Resultatliste for 10 km, 0-11, mænd


Pl. Stnr. Al. Navn Tid

1 900 11 Jonathan Agerskov Damborg 00:45:04


Resultatliste for 10 km, 12-15, mænd


Pl. Stnr. Al. Navn Tid

1 910 12 Marco Jeppesen 00:58:38

 

Resultatliste for 10 km, Over 15, kvinder


Pl.

Stnr.

Al.

Navn

Tid

1

907

39

Annette Roed

00:45:17

2

908

64

Lilly Jeppesen

00:48:30

3

909

53

Gitte Høgstad

00:50:03

Resultatliste for 10 km, Over 15, mænd


Pl.

Stnr.

Al.

Navn

Tid

1

912

48

Søren Clausen

00:37:31

2

906

44

Torben Sørensen

00:38:57

3

904

35

Frank Christensen

00:39:01

4

903

23

Michael Klinge

00:41:01

5

905

48

Johnny Østergård

00:41:18

6

902

28

M. Al Bayati

00:42:35

7

901

28

Kent Knudsen

00:44:04

8

911

66

Niels Jørgen Jeppesen

00:58:43