Ungdomstævne

 FODBOLDSTÆVNE SØNDAG DEN 15. JUNI 2014

SAMLET KAMPPROGRAM

 

U5-drenge 3-mands

Kampstart kl. 10.30 ved de oppustelige baner.

 

U6-drenge 3-mands

Bane 1:                                                                                                   

Tidspunkt

Række – 3 mands

Hold

10.15 - 10.25

U6

Engum UI (1) – Give (1)

10.30 - 10.40

U6

Give (1) – Give (3)

10.45 - 10.55

U6

Engum UI (1) – Egebjerg IF (2)

11.00 - 11.10

U6

Engum UI (1) – Lund

11.15 - 11.25

U6

Lund – Rårup

11.30 - 11.40

U6

Engum UI (1) – Rårup

 

Bane 2:                                                                                                   

Tidspunkt

Række – 3 mands

Hold

10.15 - 10.25

U6

Give (2) – Egebjerg (2)

10.30 - 10.40

U6

Give (2) – Rårup

10.45 - 10.55

U6

Engum UI (2) – Smidstrup/Skærup

11.00 - 11.10

U6

Give (2) – Smidstrup/Skærup

11.15 - 11.25

U6

Egebjerg (2) – Daugård

11.30 - 11.40

U6

Give (2) – Engum (2)

 

Bane 3:                                                                                                   

Tidspunkt

Række – 3 mands

Hold

10.15 - 10.25

U6

Egebjerg (1) – Give (3)

10.30 - 10.40

U6

Smidstrup/SkærupDaugård

10.45 - 10.55

U6

Egebjerg (1) – Rårup

11.00 - 11.10

U6

Give (3) – Daugård

11.15 - 11.25

U6

 

11.30 - 11.40

U6

Give (3) – Smidstrup/Skærup

Bane 4:                                                                                                   

 

Tidspunkt

Række – 3 mands

Hold

10.15 - 10.25

U6

Engum UI (2) – Daugård

10.30 - 10.40

U6

Lund – Egebjerg (2)

10.45 - 10.55

U6

 

11.00 - 11.10

U6

Egebjerg 1 – Engum UI 2

11.15 - 11.25

U6

Give (1) – Egebjerg 1

11.30 - 11.40

U6

Give (1) – Lund

U7-drenge 3-mands

 

Bane 1:                                                                                                   

Tidspunkt

Række – 3 mands

Hold

12.00 – 12.10

U7

Smidstrup/Skærup – Bredballe (3)

12.15 – 12.25

U7

Smidstrup/Skærup – Engum UI (2)

12.30 – 12.40

U7

Bredballe IF (2) – Egebjerg (1)

12.45 – 12.55

U7

Smidstrup/Skærup – Hedensted (2)

13.00 - 13.10

U7

Smidstrup/Skærup – Egebjerg (1)

 

Bane 2:                                                                                                   

Tidspunkt

Række – 3 mands

Hold

12.00 – 12.10

U7

Hedensted IF (1) – Egebjerg IF (1)

12.15 – 12.25

U7

Bredballe IF (1) – Bredballe IF (2)

12.30 – 12.40

U7

Bredballe IF (1) – Engum UI (2)

12.45 – 12.55

U7

Bredballe IF (1) – Egebjerg IF (1)

13.00 - 13.10

U7

Bredballe IF (1) – Hedensted (2)

 

Bane 3:                                                                                                   

Tidspunkt

Række – 3 mands

Hold

12.00 – 12.10

U7

Hedensted IF (2) – Engum UI (2)

12.15 – 12.25

U7

Bredballe IF (3) – Egebjerg IF (2)

12.30 – 12.40

U7

Hedensted IF (2) – Egebjerg (2)

12.45 – 12.55

U7

Hedensted IF (1) – Bredballe IF (3)

13.00 - 13.10

U7

Hedensted IF (1) – Bredballe IF (2)

 

Bane 4:                                                                                                   

Tidspunkt

Række – 3 mands

Hold

12.00 – 12.10

U7

Engum UI (1) – Egebjerg IF (2)

12.15 – 12.25

U7

Engum UI (1) – Hedensted IF (1)

12.30 – 12.40

U7

Engum UI (1) – Bredballe IF (3)

12.45 – 12.55

U7

Engum UI (1) – Bredballe IF (2)

13.00 - 13.10

U7

Engum UI (2) – Egebjerg IF (2)

 

 

Kampprogram U8, U9 og 10-DRENGE 5-mands

 

Bane 5: (Nærmest skolen)                                                                

Tidspunkt

Række – 5 mands

Hold

10.00 – 10.25

U10 – drenge

Egebjerg IF – Vejle FC

10.30 – 10.55

U8 – drenge C

Give -  Løsning

11.00 – 11.25

U10 – drenge

Hover IF – Vejle FC

11.30 – 11.55

U8 – drenge C

Give – Hedensted

12.00 – 12.25

U10 – drenge

Hover IF – Egebjerg IF

12.30 – 12.55

U8 – drenge C

Give – Horsens Freja

13.00 – 13.25

U8 – drenge B

Skibet (1) – Stilling

13.30 – 13.55

U8 – drenge C

Give – Engum UI (U9 piger)

14.00 – 14.25

U8 – drenge B

Barrit – Engum/Daugård 2

14.30 – 14.55

U9 – drenge C

Smidstrup/Skærup (1) – Engum/Daugård

15.00 – 15.25

U9 – drenge B

Engum/Daugård – Skjold

15.30 – 15.55

U9 – drenge C

Smidstrup/Skærup (1) – Hover

16.00 – 16.25

U9 – drenge B

Engum/Daugård – Hover

16.30 – 16.55

U9 – drenge C

Smidstrup/Skærup (1) – Skjold SS

17.00 – 17.25

U9 – drenge B

Engum/Daugård – Løsning

 

Bane 6:                                                                                                   

Tidspunkt

Række – 5 mands

Hold

10.00 – 10.25

U10 – drenge

Hover IF – Tilst

10.30 – 10.55

U8 – drenge C

Hedensted – Horsens Freja

11.00 – 11.25

U10 – drenge

Tilst – Egebjerg

11.30 – 11.55

U8 – drenge C

Engum UI (U9 piger) – Løsning

12.00 – 12.25

U10 – drenge

Tilst – Vejle FC

12.30 – 12.55

U8 – drenge C

Engum UI (U9 piger) – Hedensted

13.00 – 13.25

U8 – drenge B

Engum/Daugård (2) – Hedensted

13.30 – 13.55

U8 – drenge C

Løsning – Horsens Freja

14.00 – 14.25

U8 – drenge B

Hedensted – Stilling

14.30 – 14.55

U9 – drenge C

Hover – Vonsild

15.00 – 15.25

U9 – drenge B

Vinding – Løsning

15.30 – 15.55

U9 – drenge C

Engum/Daugård – Skjold SS

16.00 – 16.25

U9 – drenge B

Vinding SF – Skjold SS

16.30 – 16.55

U9 – drenge C

Engum/Daugård – Vonsild

17.00 – 17.25

U9 – drenge B

Hover – Skjold SS

 

 

Bane 7: (ved siden af multibanen)                                                   

Tidspunkt

Række – 5 mands

Hold

10.00 – 10.25

U8 – drenge B

Engum/Daugård (1) – Skibet (1)

10.30 – 10.55

U8 – drenge B

Engum/Daugård (2) – Skibet (2)

11.00 – 11.25

U8 – drenge B

Barrit - Stilling

11.30 – 11.55

U8 – drenge B

Hedensted – Skibet (1)

12.00 – 12.25

U8 – drenge B

Engum/Daugård (1) - Stilling

12.30 – 12.55

U8 – drenge B

Barrit – Skibet (2)

13.00 – 13.25

U8 – drenge B

Skibet (2) – Engum/Daugård (1)

13.30 – 13.55

U9 – drenge B

Hover IF – Løsning IF

14.00 – 14.25

U9 – drenge B

Engum/Daugård – Vinding SF

14.30 – 14.55

U9 – drenge C

Smidstrup/Skærup (2) – Skjold SS

15.00 – 15.25

 

 

15.30 – 15.55

U9 – drenge C

Smidstrup/Skærup (2) – Vonsild

16.00 – 16.25

 

 

16.30 – 16.55

U9 – drenge C

Smidstrup/Skærup (2) – Hover IF

17.00 – 17.25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kampprogram U11-drenge 7-mands

Bane 9: (Bagerste bane)                                                                    

Tidspunkt

Række – 7 mands

Hold

10.00 – 10.25

A

Engum/Daugård – Jelling FS

10.30 – 10.55

B

Engum/DaugårdStenderup SK

11.00 – 11.25

A

 Engum/Daugård – Hovedgaard

11.30 – 11.55

B

Voerladegård – Hedensted IF (1)

12.00 – 12.25

A

Engum/Daugård – FC Horsens

12.30 – 12.55

B

Engum/Daugård – Østbirk

13.00 – 13.25

B

Stenderup SK – Hedensted IF (2)

13.30 – 13.55

B

Stenderup SK – Bredballe

14.00 – 14.25

B

Engum/Daugård – Hedensted IF (2)

 

Bane 10: (bagerste bane)                                                                  

Tidspunkt

Række – 7 mands

Hold

10.00 – 10.25

A

FC Horsens – Hovedgaard

10.30 – 10.55

B

Bredballe IF – Hedensted IF (2)

11.00 – 11.25

A

 FC Horsens – Jelling FS

11.30 – 11.55

B

Jelling FS – Østbirk

12.00 – 12.25

A

Jelling FS – Hovedgaard

12.30 – 12.55

B

Bredballe IF – Voerladegård

13.00 – 13.25

B

Hedensted IF (1) – Jelling FS

13.30 – 13.55

B

Voerladegård – Jelling FS

14.00 – 14.25

B

Hedensted IF (1)  Østbirk

 

Kampprogram U11-PIGER 7-mands

Bane 1: (Foran klubhuset)                                                                 

Tidspunkt

Række – 7 mands

Hold

13.30 – 13.55

U11 – piger

Engum UI – Hover IF

14.00 – 14.25

U11 – piger

Jelling FS – Skjold SS

14.30 – 14.55

U11 – piger

Engum UI – Jelling FS

15.00 – 15.25

U11 – piger

Hover IF – Skjold SS

15.30 – 15.55

U11 – piger

Hover IF – Jelling FS

16.00 – 16.25

U11 – piger

Engum UI – Skjold SS

 

Kampprogram U13-drenge 7-mands

Bane 9: (Bagerste bane)                                                                    

Tidspunkt

Række – 7 mands

Hold

14.30 – 15.00

Pulje 1

Engum UI (1) – Engum UI (2)

15.40 – 16.10

Pulje 1

Engum UI (1) – Grejsdalen

16.25 – 16.55

Pulje 1

 Engum UI (1) -

 

Bane 10: (bagerste bane)                                                                  

 

Tidspunkt

Række – 7 mands

Hold

14.30 – 15.00

Pulje 1

Grejsdalen  

15.40 – 16.10

Pulje 1

 Engum UI (2) –

16.25 – 16.55

Pulje 1

Engum UI (2) – Grejsdalen