Resultater2014


Resultatliste Engumløber 14. juni 2014


Resultatliste for 3,6 km, 0-11, kvinder


Pl.

Stnr.

Al.

Navn

Tid

1

232

11

Fillippa Mikkelsen

00:17:55

2

235

11

Michelle Secher

00:18:03

3

231

11

Viktoria Mikkelsen

00:18:10

4

118

10

Caroline Brødsgaard

00:18:34

5

126

11

Victoria Krickhoff Petersen

00:19:32

6

159

7

Dicte Marie Sennov

00:19:44

7

167

10

Nynne Weng

00:21:01

8

211

10

Karoline Bonde

00:21:19

9

170

7

Thea Kvejborg

00:21:32

10

180

8

Emlie Roe

00:21:38

11

191

9

Marie Thormann

00:21:55

12

214

9

Camilla Thorvil Pedersen

00:21:56

13

254

9

Agnes Krabbe

00:22:03

14

122

9

Emmy Larsen

00:22:09

15

222

7

Ida Marie Knudsen

00:24:32

16

145

7

Karoline Bruslund Pedersen

00:24:34

17

240

6

Lucca Lund

00:24:40

18

147

8

Mille Christine Jørgensen

00:24:45

19

255

6

Frederikke Krabbe

00:25:04

20

137

7

Anne Holst

00:25:06

21

128

6

Sarah Thormann

00:26:00

22

228

9

Johanne Christensen

00:27:17

23

195

9

Maya Bruslund Pedersen

00:27:19

24

199

9

Ida Marie Hansen

00:27:27

25

250

5

Emilie Lund Nielsen

00:28:01

26

130

8

Nanna Pausgaard

00:28:02

27

194

9

Ida Holst

00:28:09

28

174

6

Maja Krogh Danielsen

00:28:20

29

227

8

Henritte Hjort Jensen

00:30:36

30

127

9

Caroline Markmann

00:30:40

31

113

4

Frida Skou

00:34:03

32

101

4

Maria Johanne Steen Byg

00:37:37

33

100

9

Caroline Liltorp

00:37:47

34

102

5

Frederikke Liltorp

00:38:00

35

239

5

Karla Skaaning

00:38:02


Resultatliste for 3,6 km, 0-11, mænd


Pl.

Stnr.

Al.

Navn

Tid

1

234

10

Markus Secher

00:14:43

2

210

9

Kasper Bonde

00:17:39

3

205

9

Oliver Rauff

00:17:46

4

164

6

Arvid Sennov

00:17:48

5

141

10

Nikolaj K. Jakobsen

00:17:54

6

203

7

Mads Saaby Christophersen

00:20:18

7

221

7

Valdemar Lund

00:20:26

8

106

9

Jacob Caspersen

00:20:36


9

109

4

Victor Caspersen

00:21:06

10

225

7

William Knudsen

00:21:22

11

186

9

Casper Funch Nielsen

00:21:29

12

121

11

Gustav Kjær Nykjær

00:21:47

13

188

6

Rasmus Stisen

00:21:53

14

216

10

Thomas Thorvil Pedersen

00:22:06

15

226

9

Jens B. Petersen

00:23:00

16

166

8

Kristian K Jakobsen

00:23:36

17

171

5

Lukas Weng

00:24:04

18

175

6

William Sejer Holm

00:24:36

19

220

7

Johannes Lund

00:24:54

20

161

9

Anders Feldt

00:25:11

21

136

6

William Andersen

00:25:20

22

134

3

David Damborg

00:25:39

23

133

9

Benjamin Damborg

00:25:39

24

155

8

Frederik Markmann

00:25:54

25

162

5

Tobias Feldt

00:25:58

26

223

5

Carl Emil Knudsen

00:26:44

27

224

7

Jens Ejner Knudsen

00:26:44

28

257

6

Bertil Nielsen

00:26:48

29

208

4

Noah Nielsen

00:26:58

30

117

6

Frederik Bruhn

00:27:06

31

252

7

Malte Riis

00:27:11

32

157

6

Sebastian Slot Hansen

00:27:13

33

249

7

Lasse Lund

00:27:58

34

176

3

Anders Danielsen

00:28:32

35

142

6

Holger Sørensen

00:30:28

36

244

3

Wille Lund

00:30:42

37

112

7

Gustav Skou

00:33:20

38

187

5

Simon Lykkebak

00:34:22

39

183

3

Albert Sønderskov

00:37:15

40

123

11

Noah Larsen

00:42:17


Resultatliste for 3,6 km, 12-15, kvinder


Pl.

Stnr.

Al.

Navn

Tid

1

202

12

Emilie Høg Sørensen

00:15:29

2

236

15

Eva Sørensen

00:23:15

3

135

12

Johanne Hjort

00:25:15

4

110

13

Natasja Rasmussen

00:25:17

5

204

13

Karoline Rauff

00:28:10

6

247

12

Kristine Meinert Nielsen

00:41:58


Resultatliste for 3,6 km, 12-15, mænd


Pl.

Stnr.

Al.

Navn

Tid

1

248

15

Naveenth Jeyakunar

00:15:08

2

259

13

Stefan Josebovic

00:16:38

3

154

15

Christoffer Brødsgaard

00:17:04

4

260

15

Oliver Larsen

00:17:16

5

148

13

Christian Brødsgaard

00:20:12

6

124

12

Kristian Hjort Jensen

00:21:27


7

192

12

Johan Lolk Larsen

00:25:24

8

131

14

Oliver

Pausgaard

00:28:03

9

120

12

Philip

Larsen

00:41:50

10

261

12

Casper

Bang Christensen

00:41:59

11

125

13

Markus

Hansen

00:42:20


Resultatliste for 3,6 km, Over 15, kvinder


Pl.

Stnr.

Al.

Navn

Tid

1

229

18

Benedikte Bangsgaard

00:13:38

2

233

17

Nanna Bertim

00:15:50

3

185

47

Karina Roe

00:18:20

4

168

41

Tina Weng

00:18:33

5

256

50

Anette Christensen

00:20:27

6

160

43

Helle Sennov

00:21:40

7

213

43

Tina Thorvil Pedersen

00:21:58

8

215

39

Rikke Thorvil Pedersen

00:22:04

9

178

43

Birgitte Sejer Holm

00:24:37

10

151

35

Heidi Nielsen

00:24:47

11

217

38

Mette Lund

00:24:55

12

163

41

Birgitte Feldt

00:25:13

13

138

39

Charlotte Andersen

00:25:19

14

156

36

Rikke Markmann

00:25:54

15

129

38

Merete Thormann

00:26:02

16

139

50

Tina Holst

00:26:17

17

209

37

Camilla Nielsen

00:26:57

18

201

48

Lone Hansen

00:27:29

19

146

34

Louise Bruslund Pedersen

00:27:37

20

206

33

Julie Rauff

00:27:59

21

251

36

Rikke Lund Nielsen

00:28:04

22

177

39

Stine Danielsen

00:28:36

23

150

44

Lene Brødsgaard

00:29:09

24

245

35

Camilla Lund

00:30:19

25

143

37

Heidi Sørensen

00:30:29

26

190

60

Ruth Madsen

00:34:23

27

184

37

Rikke Sønderskov

00:37:16


Resultatliste for 3,6 km, Over 15, mænd


Pl.

Stnr.

Al.

Navn

Tid

1

230

51

Knud Bangsgaard

00:13:41

2

182

16

Alexander Roe

00:14:51

3

246

48

Jesper Nielsen

00:15:59

4

207

30

Preben Rauff

00:17:49

5

218

39

Thomas Lund

00:20:23

6

107

41

Rasmus Caspersen

00:21:07

7

212

42

John Bonde

00:21:23

8

172

44

Bjørn Kvejborg

00:21:36

9

196

40

Lars Pedersen

00:21:43

10

189

39

Jesper Stisen

00:21:54

11

144

46

Preben Jakobsen

00:23:38

12

173

64

Svend Skjærbæk

00:24:07


13

153

37

Jesper Jørgensen

00:24:48

14

253

41

Esben Krabbe

00:25:04

15

198

47

Ole Nyby

00:25:09

16

132

44

Thomas Damborg

00:25:38

17

165

35

Torben Feldt

00:25:57

18

152

47

Claus Brødsgaard

00:26:17

19

119

44

Steen Bruhn

00:27:13

20

200

47

Henrik Hansen

00:28:12

21

243

34

Jacob Lund

00:30:22

22

114

42

Morten Skou

00:33:58

23

103

47

Keld-Erik Byg

00:37:36

24

104

36

Kristian Liltorp

00:37:58

25

241

43

Frank Skaaning

00:38:04


Resultatliste for 5 km, 0-11, kvinder


Pl.

Stnr.

Al.

Navn

Tid

1

530

9

Line Grønbæk Andersen

00:30:45

2

515

6

Moniq Sankel

00:49:21


Resultatliste for 5 km, 0-11, mænd


Pl.

Stnr.

Al.

Navn

Tid

1

504

11

Joachim Kvejborg

00:24:37

2

525

9

Victor Nielsen

00:26:50

3

500

11

Simon Steen Byg

00:27:45

4

519

8

Sebastian Stisen

00:28:05

5

521

8

Karl Emil Drøhse

00:28:13

6

531

11

Lukas Fausing

00:29:12

7

501

9

Emil Steen Byg

00:29:50

8

509

9

Frederik Krogh Da

nielsen

00:30:00

9

517

7

Tobias Lykkebak

00:30:40

10

539

11

Marco Jeppesen

00:30:43

11

555

10

Kallep Schlosser

00:30:48

12

502

7

Jonathan Müller Krivaa

00:30:49

13

533

7

Karl Sønderskov

00:31:10

14

523

11

Noah Skibsholt

00:32:02

15

560

10

Lucas Carlsson

00:32:06

16

506

9

Marcus Kirckhoff

Petersen

00:35:10

17

540

8

Melvin Haargaard

00:35:12

18

559

7

Lynge Carlsson

00:35:25

19

505

9

Magnus Skaaning

00:35:45

20

524

10

Lucas Andersen

00:43:32

21

549

10

August Lund

00:43:32


Resultatliste for 5 km, 12-15, kvinder


Pl.

Stnr.

Al.

Navn

Tid

1

527

14

Amalie Panduro

Christensen

00:28:02

2

507

12

Freja Dørr

00:28:40



Resultatliste for 5 km, 12-15, mænd


Pl.

Stnr.

Al.

Navn

Tid

1

557

14

Mads Paulsgaard

00:20:27

2

535

12

Victor Palmelund

00:23:04

Resultatliste for 5 km, Over 15, kvinder


Pl.

Stnr.

Al.

Navn

Tid

1

543

37

Sanne Secher

00:21:15

2

554

17

Emilie Emmerich Jensen

00:23:08

3

520

35

Tina Madsen

00:24:50

4

558

43

Lone Drøhse

00:28:16

5

548

50

Helle Kristensen

00:28:22

6

550

52

Kirsten Hovmøller

00:29:44

7

508

46

Kirsten K. Jakobsen

00:30:41

8

542

37

Tanja Wilhardt

00:31:05

9

545

44

Monica Fejerskov

00:32:10

10

552

44

Susanne Nielsen

00:34:33

11

561

39

Sine Carlsson

00:35:24

12

544

42

Gitte Skaaning

00:35:45

13

538

39

Karen Jeppesen

00:36:16

14

522

44

Tanja Nyby

00:38:28

15

546

44

Manuela Jørgensen

00:49:21


Resultatliste for 5 km, Over 15, mænd


Pl.

Stnr.

Al.

Navn

Tid

1

536

43

Michael

Just

Pedersen

00:17:53

2

553

19

Sebastian Bøss

00:19:30

3

534

60

Mogens Laursen

00:22:43

4

547

19

Jakob Vinther

00:25:50

5

551

42

Kim Christensen

00:26:45

6

526

36

Claus Nørregaard

Nielsen

00:26:46

7

516

44

Claus Sennov

00:28:48

8

528

58

Ole Kristensen

00:30:16

9

503

48

Leslie Krivaa

00:30:41

10

537

65

Niels Jeppesen

00:30:50

11

556

37

Michal Schlosser

00:31:04

12

529

46

Søren Andersen

00:31:07

13

518

35

Allan Lykkebak

00:31:11

14

511

42

Morten Krogh Danielsen

00:31:16

15

541

35

Niclas Haargaard

00:35:11


Resultatliste for 10 km, 0-11, mænd


Pl.

Stnr.

Al.

Navn

Tid

1

901

10

Athan Damborg

00:44:50

2

900

10

Mikkel Poulsgaard

00:51:15

3

913

10

Anders Lovmand

00:51:28


Resultatliste for 10 km, Over 15, kvinder


Pl.

Stnr.

Al.

Navn

Tid

1

910

38

Anette Roed

00:42:51

2

904

48

Jette Grønbæk Olsen

00:45:08

3

911

52

Gitte Hygstad

00:47:42

4

908

63

Lilly Jeppesen

00:48:45

5

903

36

Louisa Bonde

00:55:47

6

914

43

Rikke Knudsen

00:56:59

7

902

50

Susanne Haug

01:04:10

8

917

34

Pernille Finnerup

01:11:14


Resultatliste for 10 km, Over 15, mænd


Pl.

Stnr.

Al.

Navn

Tid

1

916

47

Søren Clausen

00:38:35

2

909

43

Torben Sørensen

00:38:48

3

918

52

Torben Olssen

00:43:27

4

912

46

Brian Nielsen

00:43:39

5

907

38

Rasmus Palmelund

00:44:04

6

920

48

Peter Asmussen

00:46:25

7

906

37

Kristian Christensen

00:48:06

8

905

46

Henrik Hansen

00:50:32

9

915

54

Peter Vang Larsen

00:55:14